Samsung’dan dört modele Galaxy One UI 6.1 güncellemesi!

Ocak ayında Galaxy S24 serisinin tanıtılmasıyla birlikte resmi olarak Galaxy One UI 6.1 güncellemesi yayınlanmış oldu. İlk olarak sadece Galaxy S24 serisi için yayınlanan güncelleme, sonrasında önceki amiral gemileri için de indirilebilir olmaya başladı. Şimdi de Samsung tarafından yapılan duyurularda One UI 6.1 güncellemesinin dört modele daha yayınlandığı ortaya çıktı. İşte Samsung Galaxy One UI 6.1 güncellemesi…

Galaxy One UI 6.1 güncellemesi, eski üst-segment modellere yayınlandı

Geçtiğimiz günlerde Güney Kore’deki Galaxy S22, Tab S8 serisi, Z Fold 4, ve Z Flip 4 kullanıcıları için yayınlanan Galaxy One UI 6.1 güncellemesi, şimdi global olarak indirilebilir. Çeşitli yapay zeka özellikleri ile gelen yazılım güncellemesi, 2023 model telefonlardan sonra, 2022 modeller için yayınlandı.

Nisan ayında Samsung, Galaxy S22 serisi, Tab S8, Galaxy Z Fold 4, ve Z Flip 4 için One UI 6.1’i yayınlayacağını duyurmuş ve 2 mayıs tarihinde güncellemeye başlamıştı. Ancak ortaya çıkan bazı sorunlardan dolayı güncelleme bugüne ertelendi ve sonunda kullanıcılar güncellemeyi almaya başladı.

Galaxy One UI 6.1 güncellemesi, Google Circle to Search, Sohbet Asistanı, Canlı Çeviri, Tercüman, Yapay zeka tarafından oluşturulmuş duvar kağıdı gibi özellikleri getiriyor. Eğer siz de güncellemeyi kontrol etmek ve indirmek istiyorsanız, Ayarlar uygulamasından Yazılım Güncellemesi butonuna tıklayarak İndir ve Yükle kısmına gelebilirsiniz.

Ayrıca firma tarafından paylaşılan bilgilerde en yeni güncelleme ile birlikte Galaxy S21 serisi, Galaxy Z Flip 3, ve Z Fold 3 kullanıcılarının da Circle to Search ve Sohbet Asistanı özelliklerine erişeceği duyuruldu.

Güncelleme ile neler geliyor?

İşte One UI 6.1 özellikleri:

  • Google Circle to Search
  • Tercüman
  • Telefon görüşmelerinde canlı çeviri
  • Yapay Zeka ve LLM tarafından desteklenen Sohbet Yardımcısı
  • Güçlü yazım ve dilbilgisi kontrolü
  • Samsung Notlar, İnternet ve Ses Kaydedici uygulamaları için Otomatik Özet
  • Samsung Notlar’da özetleme ve otomatik biçimlendirme
  • Galeri’de Üretken Düzenleme
  • Üretken Duvar Kağıtları

Peki ya sizin Galaxy cihazınız One UI 6.1 güncellemesini aldı mı? Eğer kullandıysanız, deneyimlerinizi ve düşüncelerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir