Xbox Haziran 2024 Güncellemesi 10 Wi-Fi Ağı Hatırlama Yeteneği ile Geliyor

Microsoft tarafından Xbox konsol sahipleri ve PC Xbox uygulaması kullanıcıları için Xbox Haziran 2024 güncellemesi yayınlandı.

Öncelikle Xbox konsollarının 10’a kadar kablosuz ağı hatırlaması için beklenen destek sağlanıyor. Böylece şifreyi kişisel olarak bilmenize gerek kalmadan daha önce kullandığınız bir Wi-Fi ağına yeniden bağlanmak mümkün hale geliyor. Ayrıca, kullanıcıların abonelik planlarını bilgisayar kullanmak yerine Xbox konsollarından değiştirmelerine olanak tanınıyor.

Yeni bir kozmetik güncelleme ise Xbox konsolu sahiplerine bazı yeni ana menü arka plan seçenekleri sunuyor. Açıklama şu şekilde: “Favori bir dinamik arka planınız var mı? Yoksa oyun sanatına mı bakmayı tercih edersiniz? Bugünkü kullanıma sunmadan önce, bu dinamik arka planın keyfini çıkarmak mı, yoksa tüm oyun görsellerini döndürmek mi istediğinize karar vermeniz gerekiyordu. Artık karıştırıp eşleştirebilirsiniz; taviz vermenize gerek yok.”

Xbox denetleyicileri bir ürün yazılımı güncellemesi alıyor. Xbox Adaptive Controller kullananlar artık kumandalarına daha fazla USB aksesuarı bağlayabilecek. Ayrıca Xbox Elite Kablosuz Oyun Kumandası Series 2 için bazı hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler de yapılıyor.

Haziran güncellemesiyle Xbox PC uygulaması da bazı gezinme iyileştirmeleri alıyor. Game Pass sekmesi artık katalogda bulunan Xbox Game Studios, EA Play ve Riot Games’in tüm oyunlarına doğrudan erişim seçeneklerini görüntüleyecek. EA Play, hem PC Game Pass hem de Game Pass Ultimate’a dahildir ve her iki Game Pass üyeliği de size özel Riot Games avantajlarına erişim sağlayacak.

Xbox Bulut Oyun hizmetine de bazı yeni özellikler kazanıyor. Öncelikle belirli oyunların Edge ve Chrome tarayıcılarda fare ve klavyeyle oynanmasına yönelik destek, hizmetlerle birlikte artık tüm Xbox Bulut Oyun kullanıcıları için mevcut oluyor. Microsoft ayrıca bu oyuncuların Xbox.com/play adresinde, Samsung Gaming Hub’da ve hizmeti destekleyen diğer cihazlarda oyun verilerini ve oyunlara ilişkin bulut kayıtlarını yönetmeleri için bir yol ekledi. Microsoft, oyuncuların artık bu özelliği oyunu başlangıcına sıfırlamak veya bozuk verilerle başa çıkmak için kullanabileceğini söylüyor.

Son olarak Microsoft, az sayıda Xbox oyuncusunun, Game Pass kullanıcı arayüzündeki güncellemeler ve konsollarında arama yaparak insanları bulmanın bir yolu da dahil olmak üzere test ettiği bazı yeni özellikleri görebildiğini söylüyor.

Diğer taraftan Microsoft’un disk sürücüsüz Xbox Series X de dahil üç yeni Xbox konsol tanıttığını hatırlatalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir