Yumuşak havuçlar tekrar çıtır olacak: Bunun için bir patatese ihtiyacınız var !

Sebzeler uzun süre kutuda veya buzdolabında bekletildiğinde elastikiyetlerini kaybederler ve artık gevrek olmazlar. Bu özellikle havuç için geçerlidir. Ancak solmuş sebzelere küçük bir hile yardımıyla yeni bir hayat verilebilir. Bunun için sadece patateslere ihtiyacınız olacak. Havuç ve diğer sebzelerin tekrar çıtır ve sulu olması için yapmanız gerekenleri anlatıyoruz.

Yumuşak sebzeler nasıl tekrar çıtır hale getirilir: Küçük bir numara

Uzun süre bekleyen havuç ve diğer sebzeler öncelikle elastikiyetini kaybeder. Dışarıdan herhangi bir bozulma belirtisi olmasa bile artık çıtırdamayacaktır. Ancak patateslerin yardımıyla onlara yeni bir hayat verebilirsiniz.

Bu basit ve etkili yöntem hem havuç hem de turp ve kereviz için uygundur. İkincisi folyoda da saklanabilir, o zaman solmaz ve gevrek kalır.

Kurtarma karışımını hazırlamak için bir patates alıp küçük dilimler halinde kesin ve ardından bu dilimleri buzlu suya batırın. Bütün solmuş sebzeleri otuz dakika boyunca oraya koyun. Yarım saat sonra sanki bahçeden yeni çıkmış gibi yeniden çıtır olacaklar.

Havucun canlandırma sürecini hızlandırmak için keskin ucunu kesin ve dikey konumda çok soğuk suya koyun. Bunun için bir kupa veya derin bardak mükemmeldir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir